ირაკლი ღარიბაშვილი

საქართველოს პრემიერ-მინისტრი ირაკლი ღარიბაშვილი

დაბადების თარიღი:

  • განათლება
  • სამუშაო გამოცდილება
  • ენები
  • ოჯახური მდგომარეობა
  • 2005 წ.
    ივანე ჯავახიშვილის სახელობის, თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტი, მაგისტრატურა - საერთაშორისო ურთიერთობები.
    2002-2004 წწ.
    სორბონის უნივერსიტეტი, პოლიტიკური მეცნიერებების ფაკულტეტი (სპეციალობა - საერთაშორისო ურთიერთობები) პარიზი, საფრანგეთი.
    1999-2004 წწ.
    ივანე ჯავახიშვილის სახელობის თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტი, საერთაშორისო სამართლისა და საერთაშორისო ურთიერთობების ფაკულტეტი, სპეციალობა - საერთაშორისო ურთიერთობები.
    1988-1999 წწ.
    დედოფლისწყაროს რაიონის N1 საშუალო სკოლა.
  • 22/02/2021-დან
    საქართველოს პრემიერ-მინისტრი.
    08/09/2019-22/02/2021
    საქართველოს თავდაცვის მინისტრი.
    05/03/2019 წ.
    პოლიტიკური პარტია „ქართული ოცნება-დემოკრატიული საქართველოს" პოლიტიკური მდივანი და პოლიტიკური საბჭოს წევრი.
    12/02/2018-01/08/2019
    კერძო სექტორი.
    20/11/2013 - 24/12/2015 წწ.
    საქართველოს პრემიერ-მინისტრი.
    25/10/2012 - 17/11/2013 წწ
    საქართველოს შინაგან საქმეთა მინისტრი.
    15/02/2012 წ.
    პოლიტიკური პარტია „ქართული ოცნება-დემოკრატიული საქართველოს " დამფუძნებელი/წევრი და პარტიის სარევიზიო კომისიის ხელმძღვანელი.
    07/2009- 06/2012 წწ.
    შპს „ქართული ოცნების" დირექტორი.
    12/2007 - 14/02/2012 წწ.
    ს.ს. „ბანკი ქართუს" სამეთვალყურეო საბჭოს წევრი.
    12/2005 - 14/02/2012 წწ.
    საერთაშორისო საქველმოქმედო ფონდი „ქართუს" გამგეობის თავმჯდომარე - გენერალური დირექტორი.
    05/2005 - 10/2005 წწ.
    შპს „ბურჯის" (ქართუ-ჯგუფი) ლოჯისტიკის დეპარტამენტის დირექტორის მოადგილე.
    2004-2005 წწ.
    შპს „ბურჯის" (ქართუ-ჯგუფი) ლოჯისტიკის დეპარტამენტის საგარეო შესყიდვების განყოფილების მენეჯერი.
    2001- 2002 წწ.
    საქართველოს პარლამენტის საგარეო ურთიერთობათა კომიტეტის სტაჟიორი.
  • ქართული
    ინგლისური
    ფრანგული
    რუსული
  • მეუღლე და ოთხი შვილი
  • განათლება
    2005 წ.
    ივანე ჯავახიშვილის სახელობის, თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტი, მაგისტრატურა - საერთაშორისო ურთიერთობები.
    2002-2004 წწ.
    სორბონის უნივერსიტეტი, პოლიტიკური მეცნიერებების ფაკულტეტი (სპეციალობა - საერთაშორისო ურთიერთობები) პარიზი, საფრანგეთი.
    1999-2004 წწ.
    ივანე ჯავახიშვილის სახელობის თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტი, საერთაშორისო სამართლისა და საერთაშორისო ურთიერთობების ფაკულტეტი, სპეციალობა - საერთაშორისო ურთიერთობები.
    1988-1999 წწ.
    დედოფლისწყაროს რაიონის N1 საშუალო სკოლა.
  • სამუშაო გამოცდილება
    22/02/2021-დან
    საქართველოს პრემიერ-მინისტრი.
    08/09/2019-22/02/2021
    საქართველოს თავდაცვის მინისტრი.
    05/03/2019 წ.
    პოლიტიკური პარტია „ქართული ოცნება-დემოკრატიული საქართველოს" პოლიტიკური მდივანი და პოლიტიკური საბჭოს წევრი.
    12/02/2018-01/08/2019
    კერძო სექტორი.
    20/11/2013 - 24/12/2015 წწ.
    საქართველოს პრემიერ-მინისტრი.
    25/10/2012 - 17/11/2013 წწ
    საქართველოს შინაგან საქმეთა მინისტრი.
    15/02/2012 წ.
    პოლიტიკური პარტია „ქართული ოცნება-დემოკრატიული საქართველოს " დამფუძნებელი/წევრი და პარტიის სარევიზიო კომისიის ხელმძღვანელი.
    07/2009- 06/2012 წწ.
    შპს „ქართული ოცნების" დირექტორი.
    12/2007 - 14/02/2012 წწ.
    ს.ს. „ბანკი ქართუს" სამეთვალყურეო საბჭოს წევრი.
    12/2005 - 14/02/2012 წწ.
    საერთაშორისო საქველმოქმედო ფონდი „ქართუს" გამგეობის თავმჯდომარე - გენერალური დირექტორი.
    05/2005 - 10/2005 წწ.
    შპს „ბურჯის" (ქართუ-ჯგუფი) ლოჯისტიკის დეპარტამენტის დირექტორის მოადგილე.
    2004-2005 წწ.
    შპს „ბურჯის" (ქართუ-ჯგუფი) ლოჯისტიკის დეპარტამენტის საგარეო შესყიდვების განყოფილების მენეჯერი.
    2001- 2002 წწ.
    საქართველოს პარლამენტის საგარეო ურთიერთობათა კომიტეტის სტაჟიორი.
  • ენები
    ქართული
    ინგლისური
    ფრანგული
    რუსული
  • ოჯახური მდგომარეობა
    მეუღლე და ოთხი შვილი